Rugpjūčio 29 d. Kelmės rajone, Tytuvėnuose ir Kražiuose, gyvenančios senolės (gimusios 1933 m. ir 1935 m.) nukentėjo nuo sukčių, kurie atėję į namus, apgaulės būdu, teigdami apie neva sužalotus asmenis, išviliojo nemenkas sumas pinigų.
Pranešė policijai
Tytuvėnuose gyvenanti nukentėjusioji į namus pasibeldusiems sukčiams atidavė 1050 eurų, o Kražių gyventoja prarado 1820 eurų santaupų. Pastarajai skaičiuojant sutartą pinigų sumą, iš rankų buvo išplėštos visos turėtos kupiūros. Dėl abiejų įvykių Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariate pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal LR BK 182 str. (Sukčiavimas) ir LR BK 178 str. (Vagystė).
Sėkmingai 1870 eurų suma praturtėję sukčiai rankų nenuleido ir toliau bandė pasipelnyti iš patiklių senyvo amžiaus gyventojų, tad jų neteisėta veika tęsėsi ir rugpjūčio 30-ąją. Apie 14.00 val. į laidinį telefoną paskambinus Kelmės r., Užvenčio miestelyje gyvenančiai moteriai (gimusi 1935 m.), buvo teigiama, kad anūkas pateko į bėdą, tad reikia 1000 eurų, tačiau šį kartą vietoj pinigų sukčiai atsidūrė belangėje, nes senolė sugebėjo juose pergudrauti.
Sulaukusi skambučio ir įtarusi klastą, Užvenčio kaimo gyventoja nesutriko, o apie netrukus į duris pasibelsiančius sukčius pranešė policijai. Sureagavę į gautą informaciją, Kelmės rajono policijos komisariato pareigūnai surengė pasalą ir sulaikė tris automobiliu pas moterį atvykusius Mažeikių miesto gyventojus: 6 kartus teistą vyrą (gimęs 1990 m.), jo sugyventinę (gimusi 1977 m.) ir automobilio vairuotoją (gimęs 1983 m.). Visi asmenys sulaikyti, vakar teisme buvo sprendžiama dėl kardomosios priemonės – suėmimo – skyrimo vienam iš įtariamųjų (gimusiam 1990 m.).
Telšių apskr. VPK viršininkas Remigijus Rudminas dėkoja Užvenčio miestelio gyventojai, kuri nesutriko ir, apie įtartiną skambutį pranešusi policijai, padėjo išaiškinti įtariamuosius.
Ką reikėtų žinoti
Ką reikėtų žinoti, kad nepakliūtumėte į telefoninių sukčių pinkles?
Neskubėkite vykdyti skambinančiojo prašymų. Jokiu būdu neatskleiskite skambinantiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų (atpažinimo kodo, slaptažodžių, sąskaitų numerių). Patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba. Atminkite, įvykus eismo įvykiui ar padarius nusikaltimą, policija niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo (įtariamojo). Neperduokite pinigų per tarpininkus. Neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas. Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus. Reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą. Neatidarykite durų nepažįstamiems žmonėms, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais, kol nepatikrinote jų dokumentų ir neįsitikinote, kas iš tiesų Jus aplankė.
Jeigu kyla nors menkiausias įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsdami skambinkite bendruoju pagalbos tel. 112.
Telšių apskr. VPK informacija